-
Złączki miedziano-niklowe
-
Kolanko miedziane niklowe
-
Miedziana rura niklowa
-
Rurka miedziano-niklowa
-
Sztabka miedziowo-niklowa
-
Miedziana płyta niklowa
-
Równa koszulka miedziano-niklowa
-
Trójnik redukcyjny
-
Łącznik poprzeczny do rur
-
Złączka redukcyjna
-
Zaślepka do rur miedzianych
-
Końcówki króćców
-
Kołnierz miedziano-niklowy
-
Drut miedziano-niklowy
-
Uszczelki metalowe
C71500 Kołnierz kuty z niklu Cupro, klasa 150, spoina gniazdowa ASME B16.5, odporna na korozję w wodzie morskiej
| Miejsce pochodzenia | Szanghaj, Chiny |
|---|---|
| Nazwa handlowa | TOBO |
| Orzecznictwo | ISO/TUV/SGS |
| Numer modelu | Miedziany kołnierz niklu |
| Minimalne zamówienie | 1 szt |
| Cena | Zbywalny |
| Szczegóły pakowania | Standardowy pakiet wysyłki |
| Czas dostawy | 15-30 Workodejs |
| Zasady płatności | T/T, Western Union |
| Możliwość Supply | 10 ton / miesiąc |
| Nazwa produktu | C71500 Kołnierz kuty z niklu Cupro, klasa 150, spoina gniazdowa ASME B16.5, odporna na korozję w wod | Wytrzymałość na ściskanie | Mocny |
|---|---|---|---|
| Wytrzymałość | Wysoki | Łatwa instalacja | Tak |
| Standard | ASTM B466 | Odporność na korozję | Wysoka odporność na korozję w wodzie morskiej |
| Gwarancja | 1 rok | Kształt powierzchni uszczelniającej | RF MFM TG RJ |
| Zawartość miedzi | 70% miedzi | Słowo kluczowe | Kołnierz miedziany |
| Funkcje specjalne | Odporność na korozję | Zakres rozmiarów | 1/2 cala do 48 cali |
| Gęstość | 8,9 g/cm³ | Typ twarzy | Spawana szyja |
| Proces produkcyjny | RF | dostosowane wsparcie | OEM |
| Podkreślić | C71500 Flanca kopalna z niklu cupro,Kołnierz spawany gniazdowo klasy 150,Kołnierz odporny na korozję w wodzie morskiej ASME B16.5 |
||
C71500 Miedź-Nikiel Kuta Kołnierz Klasa 150 Spawanie Gniazdowe ASME B16.5 Odporny na korozję w wodzie morskiej
1.Opis produktu
Kołnierz miedziano-niklowy to wysokowydajny element połączeniowy rurociągów, precyzyjnie zaprojektowany ze stopów miedziowo-niklowych, dostępny głównie w dwóch uznanych gatunkach przemysłowych: UNS C70600 (90/10 miedź-nikiel, odpowiednik BFe10-1-1) i UNS C71500 (70/30 miedź-nikiel, odpowiednik BFe30-1-1). Kołnierze te nie są po prostu odlewane ani obrabiane z materiału standardowego; przechodzą rygorystyczny i skrupulatnie kontrolowany cykl produkcyjny, który rozpoczyna się od wysokiej jakości elektrolitycznej miedzi i czystego niklu w postaci wlewków, starannie stopionych z kontrolowanymi dodatkami żelaza i manganu w celu poprawy właściwości mechanicznych i lokalnej odporności na korozję.
Sekwencja produkcji rozpoczyna się od wieloetapowego kucia na gorąco w celu udoskonalenia struktury ziarna i wyeliminowania porowatości wewnętrznej, a następnie precyzyjnie kontrolowanego wyżarzania roztworowego przeprowadzanego w piecach z atmosferą ochronną w celu uzyskania optymalnej rekrystalizacji i jednorodnego rozkładu faz. Kolejne etapy obejmują precyzyjną obróbkę CNC, frezowanie i wiercenie, które zapewniają dokładne zgodność wymiarową z normami międzynarodowymi, z powierzchniami uszczelniającymi obrabianymi do określonych parametrów chropowatości (zazwyczaj Ra 3,2 – 6,3 μm dla standardowych wykończeń i Ra 0,8 – 1,6 μm dla krytycznych zastosowań uszczelniających). Każdy kołnierz przechodzi 100% badań nieniszczących (NDT), w tym badań ultradźwiękowych (UT) pod kątem wad wewnętrznych i objętościowych, badań magnetyczno-proszkowych (MT) pod kątem wad powierzchniowych i podpowierzchniowych (biorąc pod uwagę paramagnetyczną naturę stopu wymagającą specjalistycznych technik mokrych fluorescencyjnych) oraz prób ciśnieniowych hydrostatycznych, jeśli są określone. Ostateczna obróbka powierzchni obejmuje kompleksowe odtłuszczanie, trawienie kwasowe i proces pasywacji, który usuwa tlenki powierzchniowe, zatopione cząstki żelaza i zanieczyszczenia, a następnie tworzy stabilną, ochronną warstwę tlenku miedzi, która znacznie zwiększa wrodzoną odporność materiału na ataki morskie i chemiczne. Ponadto każdy gotowy kołnierz jest wyraźnie i trwale oznakowany zgodnie z wymaganiami ASME lub specyficznymi wymaganiami klienta, wskazując gatunek materiału, rozmiar, klasę ciśnienia, numer wytopu i kody identyfikowalności produkcji. Rozmiar otworu, profile piasty i przygotowanie czoła spawu są starannie skonfigurowane tak, aby pasowały do określonych harmonogramów rur i procedur spawania, zapewniając bezproblemową integrację ze złożonymi sieciami rurociągów.s.
2.Zastosowania produktu
Ze względu na ich niezrównane połączenie odporności na korozję w wodzie morskiej i wrodzone właściwości zapobiegające porastaniu przez organizmy morskie, kołnierze miedziano-niklowe stały się kwintesencją wyboru dla systemów transportu płynów narażonych na agresywne środowiska wodne, zwłaszcza te obejmujące naturalną lub słonawą wodę morską. Ich zastosowanie obejmuje niezwykle szerokie spektrum krytycznych branż:
Przemysł morski i stoczniowy: Kołnierze te są szeroko stosowane w kluczowych systemach okrętowych, w tym w obiegach chłodzenia wodą morską silników głównych i pomocniczych pracujących w wysokich temperaturach, systemach zarządzania wodą balastową (zgodnych ze standardami zrzutu IMO D-2 i USCG), głównych liniach przeciwpożarowych na pokładzie, awaryjnych liniach ssących zęzowych i systemach dostarczania słodkiej wody morskiej zarówno dla flot handlowych (kontenerowce, masowce, gazowce LNG), jak i okrętów obrony narodowej (fregaty, niszczyciele, okręty podwodne). Są one również integralną częścią systemów chłodzenia rufowego i smarowania łożysk wałów.
Eksploatacja i produkcja ropy naftowej i gazu na morzu: Na platformach stałych, jednostkach pływających do produkcji, magazynowania i rozładunku (FPSO) oraz platformach półzanurzalnych, kołnierze te są stosowane w pompach podnoszenia wody morskiej na platformach wiertniczych, systemach zraszania przeciwpożarowego, pakietach chłodzenia wymienników ciepła i rurociągach wtłaczania wody morskiej wykorzystywanych do wtórnego odzysku ropy w celu utrzymania ciśnienia w złożu.
Zakłady odsalania i uzdatniania wody: Zarówno w zakładach wielostopniowego odparowania wielokrotnego efektu (MSF), jak i wielokrotnego efektu (MED), a także w instalacjach membran odwróconej osmozy (RO), kołnierze te są używane do transportu wysoce korozyjnej surowej wody morskiej, linii dozowania chemikaliów do wstępnego uzdatniania, odprowadzania skoncentrowanej solanki pod wysokim ciśnieniem i transportu wody produktowej z minimalnym ryzykiem zanieczyszczenia żelazem lub wżerów.
Elektrownie: Nadbrzeżne elektrownie cieplne i jądrowe w dużym stopniu polegają na tych kołnierzach w swoich systemach chłodzenia wodą morską z przepływem jednokrotnym lub recyrkulacyjnym, w tym w kolektorach wlotowych/wylotowych wody chłodzącej skraplacza, pompach pomocniczych wody chłodzącej i liniach wtrysku chloru (elektrochlorowania) w celu kontroli porastania przez organizmy morskie.
Zastosowania w procesach przemysłowych: Służą jako krytyczne łączniki w wymiennikach ciepła typu płaszczowo-rurowego, wymiennikach ciepła płytowych, wyparkach i skraplaczach w przemyśle chemicznym, petrochemicznym i HVAC, gdzie media procesowe zawierają chlorki, siarczki lub kwasy organiczne. Ponadto są one coraz częściej stosowane w zrównoważonych obiektach akwakultury i marikultury do sieci dostarczania natlenionej wody morskiej o dużym przepływie, a także w przybrzeżnych rurociągach odprowadzających ścieki.
3 · Zalety produktu
-
Wyjątkowa i sprawdzona odporność na korozję: Doskonała wydajność stopów Cu-Ni w wodzie morskiej przypisywana jest tworzeniu cienkiej, przylegającej i ochronnej warstwy tlenku miedzi (Cu₂O) na powierzchni, dodatkowo wzmocnionej warstwą wewnętrznego osadu wodorotlenku/tlenku niklu, która zapewnia właściwości samonaprawiające. Szybkość korozji dla stopu 90/10 w spokojnej lub płynącej wodzie morskiej zazwyczaj spada poniżej 0,025 mm/rok, podczas gdy stop premium 70/30 osiąga jeszcze bardziej niezwykłą szybkość ≤ 0,01 mm/rok. Ta silna pasywność zapewnia doskonałą odporność na wżery, korozję szczelinową pod uszczelkami i osadami oraz pękanie korozyjne naprężeniowe (SCC), nawet w wodzie morskiej zanieczyszczonej siarczkami lub w środowiskach o wysokiej temperaturze do 300°C.
-
Doskonała odporność na porastanie przez organizmy morskie dzięki toksyczności miedzi: Kontrolowane, powolne uwalnianie jonów miedzi (Cu⁺) z powierzchni stopu tworzy mikrośrodowisko, które aktywnie odstrasza osadzanie się i wzrost organizmów makroporostowych, w tym skorupiaków o twardych skorupach, zielonych i niebieskich małży, robaków rurkowych i różnych zakwitów alg. Ten naturalny mechanizm zapobiegający porastaniu znacznie zmniejsza potrzebę okresowego czyszczenia mechanicznego lub chlorowania chemicznego, obniżając tym samym zakłócenia operacyjne i zrzuty chemikaliów do środowiska.
-
Wysoka wytrzymałość mechaniczna i wyjątkowa odporność na erozję-korozję: Stop 70/30 (C71500) zapewnia minimalną wytrzymałość na rozciąganie 490 MPa i granicę plastyczności 180 MPa w stanie wyżarzonym, zapewniając znaczną integralność strukturalną. Co ważniejsze, jego gęsta warstwa tlenku i wysoka odporność na zmęczenie sprawiają, że jest on wyjątkowo trwały w warunkach erozji-korozji spowodowanej szybkim przepływem turbulentnej wody morskiej (często występującym na kolankach, trójnikach i redukcjach rur) oraz uszkodzeniami kawitacyjnymi generowanymi przez zapadające się bańki pary na powierzchni wirników lub zaworów.
-
Doskonała obrabialność i wszechstronność łączenia: Oba gatunki 90/10 i 70/30 wykazują doskonałą obrabialność na gorąco i na zimno. Posiadają doskonałą spawalność, są kompatybilne z procesami spawania TIG, MIG i łukowego ręcznego, szczególnie przy użyciu pasujących spoiw Cu-Ni w celu uzyskania jednolitych, wolnych od pęknięć spoin o właściwościach mechanicznych porównywalnych z metalem podstawowym. Ta kompatybilność zapewnia metalurgicznie zdrowe, szczelne połączenia w miejscu instalacji.
-
Stała niska przenikalność magnetyczna: Z przenikalnością magnetyczną bardzo bliską 1 (zazwyczaj < 1.01), kołnierze te są z natury niemagnetyczne. Ta cecha jest krytycznie ważna w zastosowaniach w pobliżu wrażliwego sprzętu elektronicznego, systemów kompasowych, obiektów rozmagnesowujących na statkach wojskowych oraz urządzeń MRI/NMR w laboratoriach medycznych lub badawczych.
-
Wyjątkowa stabilność termiczna i wytrzymałość kriogeniczna: Stop zachowuje swoje właściwości mechaniczne i odporność na korozję w szerokim zakresie temperatur, od warunków kriogenicznych (-196°C) do maksymalnej ciągłej temperatury pracy wynoszącej około 300°C. Nie ulega kruchości fazy sigma typowej dla niektórych stali nierdzewnych, gwarantując niezawodną pracę w warunkach cyklicznego obciążenia cieplnego.
-
Zredukowany koszt cyklu życia: Chociaż początkowy koszt zakupu materiału jest wyższy niż w przypadku stali węglowej, znacznie wydłużona żywotność — często udokumentowana jako trzykrotnie lub więcej niż w przypadku stali nierdzewnej 316L w równoważnych zastosowaniach w wodzie morskiej — w połączeniu ze znacznie zmniejszoną konserwacją, czyszczeniem i nieplanowanymi przestojami, prowadzi do przytłaczająco korzystnej analizy całkowitego kosztu cyklu życia (LCC) dla właścicieli projektów.
![]()
4.Kluczowa specyfikacja produktu
| Kategoria parametru | Szczegółowa specyfikacja / Zakres wartości |
| Gatunki stopów materiałowych | 90/10 miedź-nikiel (UNS C70600 / BS BFe10-1-1), 70/30 miedź-nikiel (UNS C71500 / BS BFe30-1-1) |
| Skład chemiczny (wagowo %) – 90/10 | Cu: 86,0 – 90,0%; Ni: 9,0 – 11,0%; Fe: 0,8 – 1,8%; Mn: 0,4 – 1,0%; Zn: ≤ 0,30%; Pb: ≤ 0,02%; Suma pozostałych: ≤ 0,15% |
| Skład chemiczny (wagowo %) – 70/30 | Cu: 65,0 – 70,0%; Ni: 29,0 – 33,0%; Fe: 0,4 – 1,0%; Mn: 0,5 – 1,0%; Zn: ≤ 0,30%; Pb: ≤ 0,02%; Suma pozostałych: ≤ 0,15% |
| Nominalny zakres rozmiarów | DN15 (½") do DN1500 (60"), z większymi średnicami dostępnymi na specjalne zamówienie |
| Parametry ciśnienia i temperatury | Klasa 150, 300, 600, 900, 1500, 2500 (ASME B16.5); PN6, PN10, PN16, PN25, PN40, PN64, PN100 (DIN/EN) |
| Typy powierzchni kołnierzy (profil uszczelniający) | RF (podwyższona powierzchnia – standardowa, 125-250 AARH), FF (płaska powierzchnia), RTJ (połączenie typu pierścieniowego z rowkiem owalnym/ośmiokątnym), T&G (wypust i rowek), FM (żeński) / M (męski) |
| Typy konfiguracji kołnierzy | WN (szyjka spawana – z otworem i fazą spawania); SO (nasuwany); BL (ślepy – pełna płyta); Th (gwintowany – wewnętrzny stożkowy NPT/BSPT); SW (gniazdo spawane); LJ (na wcisk – z końcówką) |
| Obowiązujące normy projektowe | ASME B16.5 (≤24”), ASME B16.47 Seria A/B (≥26”), GB/T 9119, DIN 2565/2566/2573, EN 1092-1, EEMUA 145 (Morski), MIL-F-20042 |
| Właściwości mechaniczne (stan wyżarzony) | 90/10: Rozciąganie 275–360 MPa; Granica plastyczności (odstęp 0,2%) 90–160 MPa; Wydłużenie ≥30%; Twardość (HB) ≤110 70/30: Rozciąganie 345–420 MPa; Granica plastyczności 120–200 MPa; Wydłużenie ≥30%; Twardość (HB) ≤130 |
| Właściwości fizyczne | Gęstość: ~8,94 g/cm³ (oba stopy); Ciepło właściwe: 0,38 kJ/kg·K; Przewodność cieplna: 29 – 42 W/m·K; Zakres topnienia: 1170 – 1240°C (w przybliżeniu) |
| Zakres temperatury pracy | Minimalna temperatura projektowa: -196°C (kriogeniczna); Maksymalna ciągła praca: ~300°C; Praca szczytowa przerywana do 350°C z obniżeniem parametrów |
| Standardowe harmonogramy otworów | Dostępne dla Sch 10S, Sch 20, Sch 40S (Std), Sch 80S (XS), Sch 120, Sch 160 i XXS w celu dopasowania do grubości ścianek rur |
| Kryteria badań NDT i inspekcji | 100% inspekcja wizualna i wymiarowa; Opcjonalnie: UT (ultradźwięki) pod kątem laminacji, MT (magnetyczno-proszkowe) pod kątem wad powierzchniowych, PT (penetrant) jako alternatywa; PMI (identyfikacja materiału) za pomocą XRF; próba ciśnieniowa hydrostatyczna do 1,5x ciśnienia projektowego |
| Wykończenie powierzchni i ochrona | Standard: Trawienie i pasywacja zgodnie z ASTM A380; Opcjonalnie: polerowanie elektrolityczne dla zwiększenia gładkości; Otwór i powierzchnie kołnierzy zabezpieczone olejem antykorozyjnym lub nasadkami PVC; fazowane krawędzie dla bezpiecznego obchodzenia się |
| Identyfikowalność i certyfikacja | Trwałe oznakowanie laserowe lub punktowe zgodnie z MSS SP-25; certyfikaty młyna zgodnie z EN 10204 typ 3.1 lub 3.2; raporty z inspekcji stron trzecich (BV, DNV, ABS, Lloyds Register) dostępne na życzenie |
FAQ
1. Czy jesteś firmą handlową czy producentem? Jesteśmy producentem, można zobaczyć certyfikat.
2. Jak długo trwa Twój czas dostawy? Zazwyczaj jest to 5-10 dni, jeśli towary są w magazynie. lub jest to 15-20 dni, jeśli towary nie są w magazynie, zależy to od ilości.
3. Czy dostarczasz próbki? Czy jest to bezpłatne czy dodatkowe? Tak, możemy zaoferować próbkę za darmo, ale musisz zapłacić koszt frachtu.
4. Jakie są Twoje warunki płatności? Płatność=1000USD, 50% T/T z góry, saldo przed wysyłką.

